Haber

Adana’da polis kılığına girip dolandırıcılık yapan sanığa hapis cezası

Polis kılığına girerek uygun fiyata araba alma sözü vererek bir kişiyi 279 bin lira dolandırdığı iddiasıyla Adana’da yargılanan tutuklu sanığa 7 yıl hapis ve 600 bin lira adli para cezası verildi. lira.

Tutuklu sanık, 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya BS Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, sanığın kendisini Ü.A.’ya tanıttığını belirtti. polis olarak güvenini kazanarak şikayetçiye Mersin’de ihale yoluyla satılan aracı uygun fiyata almasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Savcı ayrıca müşteki Ü.A. kendi hesabından BS’nin hesabına 279 bin lirayı güvenle aktardığını, sanığın dolandırıcılık yoluyla menfaat elde ettiğini, kendisine atfedilen “nitelikli dolandırıcılık” suçundan cezalandırılması gerektiğini söyledi.

BS ise savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Şikayetçi Ü.A.’yı tanımıyorum. İddiaları gerçeği yansıtmıyor. Kimseden para almadım. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum. ” İfadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 7 yıl hapis ve 600 bin lira para cezasına çarptırılan sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

merkezefendi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu