Haber

AK Parti ve MHP 2024 seçimleri için ittifak hazırlıklarına başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “2024 seçimleri için ittifak ruhuyla hazırlıklar var. Cumhur İttifakımızın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle görüşüyoruz, çalışıyoruz.” söz konusu.

Yılmaz, Samsun’un Canik ilçesindeki Meşe Tesisleri’nde kentte çalışan gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını değerlendiren Yılmaz, “İsrail ordusu kadın, çocuk ve yaşlıları vahşice öldürüyor. Aslında şu anda İsrail ordusunun elinde bulunan esirlerin bir kısmı çocuk ve kadınlardan oluşuyor. Bunun ne kadar trajedi olduğunu anlıyoruz. Bu hain saldırıyı bir kez daha kınıyoruz.” “Bu hain saldırıda hayatını kaybeden Gazzeli Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah sabır versin.” dedi.

Yılmaz, yerel seçim hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Yüksek Seçim Kurulu’nun planlama olarak önümüze koyduğu memur istifa ve başvuru tarihi var. 231’i Milliyetçi Hareket Partisi’ne, 810’u AK Parti’ye ait olmak üzere 1041 belediyemiz Halk Meclisi tarafından yönetiliyor. İttifak. 2024 seçimleri için de ittifak ruhuyla hazırlıklar var. Cumhur İttifakımızın ortağı “Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle bir araya gelerek çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra ertesi gün çalışmanın sonuçlarını tüm detaylarıyla sizlere bildireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu