Yaşam

Ali Sunal’ın Sorularını Yanıtlayan Ekrem İmamoğlu Güldür Güldür’de Taklidini Yapan Mahir İpek ile Yüzleşti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, BKM’nin düzenlediği İstanbul Komedi Festivali’nde yayınlanan Komik -Zor- Sor isimli programa katıldı ve Ali Sunal’ın sorduğu sorulara içtenlikle cevap verdi. İmamoğlu bol kahkahalı bölümde Güldür Güldür’ün ‘6’lı Masa’ skeçlerinde kendisini canlandıran Mahir İpek ile de yine esprili bir şekilde yüzleşti!

Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde Ali Sunal’ın sunumuyla yayınlanan Komik -Zor- Sor programına katılarak hem Ali Sunal’ın hem de salonda bulunan gençlerin sorularını yanıtladı.

Oldukça esprili ve bol kahkahalı kısımda Ekrem İmamoğlu kendisine yöneltilen soruları tüm içtenliğiyle yanıtladı. Kendisine benzeyen ve toplumsal medyada gündem olan şahıslardan hakkında açılan davalara, ailesinden eşi Dilek İmamoğlu ile nasıl tanıştığına kadar birçok soruya karşılık verdi.

Sohbet tam yoğunlaşmışken tekrar Ali Sunal’ın sunumuyla Show TV’de yayınlanan ve siyasi göndermeleriyle daima gündem olan Güldür Güldür programından da bahis açıldı!

Programda sıkça karşımıza çıkan 6’lı Masa skeçlerinde İmamoğlu’nun da yer aldığı skeç, gecenin konusu oldu desek yeridir!

Bu skeçte İmamoğlu’nu epeyce başarılı bir formda taklit eden Uzman İpek, Komik -Zor- Sor programında, seyircilerin ortasında yer alıyordu!

Skecin hatırlatılmak maksatlı tekrar gösterilmesinin akabinde seyirciler ortasında fark edilen Yetenekli İpek ve canlandırdığı Ekrem İmamoğlu ortasında komik diyaloglar ortaya çıktı.

İmamoğlu “Mahir’e bayıldım. Onur duydum. İnsanın kendini bu şekilde görmesi, özellikle de beğendiğiniz bir sanatçının bunu canlandırması çok onur ve gurur verici. O skeci belki de 8 – 10 kez izlemişimdir. Alıntıladığınız konuşma biçi, ses tonlaması… ‘Allah Allah’ dedim. Baktım ki sizin yakaladığınız yer benim geleneksel konuşma şeklimmiş. Kendimi düzenlemeye çalışıyorum.” dedi.

Skece çalışma sürecinde “Başkana çok dikkat ettim.” diyen Uzman İpek, “İstanbulluyuz. Bu yüzden hayatımızın çok içinde bir insan. ‘Başkan güzel oynanır.’ dedim. 30 yıldır bu işi yapıyorum, politikacıların olmadığı bir mizah çok da hoş bir mizah olmaz. Hoşgörüsü için teşekkür ediyorum.” dedi.

Mahir İpek’in “Bir konuşmanızda izlemiştim. Normalde 1971 doğumlusunuz fakat babanız 1970 yazdırmış nüfus kağıdınıza.” demesi üzerinde “Bir gün lisede futbol oynarken iki milli takım hocası bizi izlemiş. Ben dahil üç kişiyi beğenmiş. 3 kişinin lisansını aldılar, ikisi geri geldi. Beni ve diğer arkadaşı 70 doğumlu olduğumuz için almadılar kampa. Babama gidip ağladım, ‘Topçu mu olacaktın? Güzel ki o denli yazdırmışım’ demişti.” diyerek anısını anlattı.

Bunun üstüne Ali Sunal, “Futbol oynuyordunuz ve Karadenizlisiniz…” dedi. Bu ince espri hem İmamoğlu’nu hem de salondakilerin kahkahalarla gülmesine sebep oldu.

Programın geneline şöyle bi’ bakacak olursak sosyal medyada kendisine benzetilen kişilerden en çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aşı yapan doktora güldüğünü söyleyen İmamoğlu, “Uzun bir süre baktım. ‘Bu ben miyim?’ dedim. Gerçi aşıyı ben yapsam hatırlar, yine böyle nizami bir şekilde yapardım. O doktorla da görüştük, konuştuk. Buluşmak nasip olmadı.” dedi.

Şiir okuyan iki küçük çocuğun ‘Ekrem ve Dilek İmamoğlu’ olarak toplumsal medyada paylaşılması da Ekrem Lideri bir oldukça güldürmüş. İmamoğlu, eşi Dilek Hanım ile tanışma öyküsünü de şöyle anlattı ?

‘O zamanlar bir arkadaşım ile ticaret işiyle uğraşıyorduk. Sonra o arkadaşım ile bir yakının düğününe gittik. O düğünde Dilek’i gördüm ve birinci görüşte aşık oldum. Sonra bir öğrendim ki benim iş yaptığım arkadaşımın kız kardeşiymiş. Biraz sıkıntı bir süreç oldu.’

İmamoğlu ‘Hakkında açılan en absürt dava neydi?’ sorusuna ise elini arkadan birleştirip durduğu için Fatih Sultan Mehmet’in anısına saygısızlık yaptığı gerekçesiyle İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayıyla açılan dava olduğunu söyledi.

Ekrem İmamoğlu’nun konuk olduğu Ali Sunal ile Komik -Zor- Sor programını buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu