Haber

Araçta Eşcinsel İlişkiye Giren İki Erkekten Rüşvet Alan Polislere Ceza

Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı döneminde parkta araca giren iki kişiden 20 bin TL rüşvet isteyen polislere 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Olay, pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı 2021 yılında yaşandı.

Devriye grup karargahına bağlı polis memurları Mazlum K. ve Ahmet Y., devriye sırasında park halindeki bir aracın yanına geldi.

Polis ekipleri aracın içine dikkatlice baktığında iki adamın cinsel ilişkiye girdiğini fark etti. Polis öncelikle kimlik kontrolü yaptı.

Halk TV’nin haberine göre, AD ve ZD isimli iki kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle herhangi bir idari para cezası uygulanmadı.

Ancak iki polis memuru bu kişilere “Cinsel ilişkide bulunduğunuz için işlem yapacağız” diyerek grup aracına binmelerini istedi.

Bu sırada polis, bu iki kişiye yaşadıkları cinsel ilişkiyi anlattırarak bu anları kaydetti.

Polis daha sonra 20 bin TL ödemeleri karşılığında herhangi bir işlem yapılmayacağını söyledi.

AD, o sırada üzerinde bulunan 1000 TL’yi polise verdi. Bu iki kişi polise, “Kalan 19 bin lirayı yarın verelim” dedi. Polis bu teklifi kabul etti.

Ancak AD ve ZD ertesi gün fikirlerini değiştirdiler. Bu kişiler karakola giderek yaşadıklarını anlattı ve kendilerinden rüşvet istendiğini söyledi. Polis karakolu durumu savcılığa bildirdi.

Bu aşamadan sonra karakol polisi ile AD ve ZD ortak hareket etmeye başladı. 19 bin TL hazırlandı, seri numaraları alındı. ZD, polis memurlarından Ahmet Y. ile görüştü; “19 bin lira hazır. “Nereye getirmeliyim?” mesaj attı.

Polisin durumu bildirmesinin ardından söz konusu noktaya gittiler.

ZD, Ahmet Y.’ye 19 bin lirayı verdiği anda meslektaşları onu suçüstü yakaladı. İki polis memuru gözaltına alındı.

Duruşma aşamasında suçlamaları kabul etmeyen iki sanık, ‘rüşvet almak’ suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yerel mahkemenin kararı Yargıtay’a temyiz edildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi yerel mahkemenin kararını onadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu