Haber

Aralık 2022’den bu yana Avusturya’da düzensiz göçmen sayısı azaldı

Avusturya İçişleri Bakanlığı, Aralık 2022’den bu yana ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışan insan sayısında yüzde 70’lik bir azalma olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Sırbistan’ın Avusturya’nın girişimleriyle Hindistan ve Tunus’a uygulanan vize serbestisine son vermesinin ardından ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışanların sayısının azaldığı belirtildi.

Açıklamada, Aralık 2022’den bu yana ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışan kişi sayısının yüzde 70 oranında azaldığı belirtilirken, Avusturya’nın Macaristan ile sistematik olmayan göçe karşı ortak faaliyetleri ve Sırbistan’ın Hindistan ve Tunus’a yönelik vize serbestisine son vermesinin önemli katkı sağladığı kaydedildi. sayıların düşüşü. rol oynadığı söylendi.

Geçen yıl yaklaşık 110 bin düzensiz göçmenin Avusturya’ya yasa dışı yollardan girdiğine dikkat çeken yetkililer, Sırbistan’ın Hindistan ve Tunus vatandaşlarından vize istememesi nedeniyle söz konusu ülkelerden çok sayıda düzensiz göçmenin bu ülkeye uçakla geldiğini ve daha sonra yasa dışı yollardan Avusturya’ya girdiğini söylediler. . yaptığını açıkladı.

Avusturya, Hindistan’dan gelen sistematik olmayan göçmenlere karşı hafta başında bu ülke ile bir işbirliği muhtırası imzaladı. Viyana yönetimi, Kasım 2022’de Belgrad yönetimiyle bir araya gelerek Hindistan ve Tunus’a yönelik vize serbestisine son vermelerini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu