Haber

Bilecik Edebalı Stadı’na imza attı

BİLECİK (İGFA) – Sözleşmenin imzalanmasının ardından Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ve müteahhit firma yetkilileri inşaatın yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak değerlendirmede bulundu.

173.323.233 liraya ihale edilen stat yapımının Bilecik için çok değerli bir proje olduğunu vurgulayan Vali Dr. Kemal Kızılkaya; “Proje bitiş tarihi 480 gün olarak belirlenmiş olmasına rağmen müteahhit firmadan daha erken haber aldık.

Neyse ki önümüzdeki yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Edebali Stadı’nda kutlayacağız. Proje tamamlandığında örnek bir spor tesisi olarak; Doğal çim sahası, toplam 5 bin kişilik tribünü, iki adet açık ve kapalı tenis kortu, 8 adet antrenman salonu, 6 kulvarlı tartan atletizm pisti, sırıkla atlama ile modern ve donanımlı spor kompleksi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. , tartışın, çekiç ve gülle atma alanları. Ülkemize hayırlı olsun.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Milletvekili Selim Yağcı’ya takviyelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

kuyucakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu