İş

Borsa İstanbul güne düşüşle başladı

Investing.com – BİST 100endeks haftanın son iş gününe %0,41 düşüşle 4.876,23 puandan başladı.

Dünkü süreçlerde kısa bir süre 5.000 seviyesini test ettikten sonra hızlanan satışlarla gerilemeye başlayan BİST 100, günü %1’lik düşüşle 4.895 puanda kapattı. Güne satıcılı başlayan Borsa İstanbul’da ilk işlemlerin ardından BIST 100 endeksindeki olumsuz görünüm devam ediyor.

açılışta bina, faktoringVe teknolojigüne yarım puanlık yükselişle başlarken piyasadan olumlu ayrışan segmentler oldu. maden ürünleri, elektrikVe bankalargünün ilk saatlerinde en çok düşen segment ise yüzde 1’lik düşüşle gerçekleşti.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında GESAN, GUBRFVe ENKAİgüne en çok talep gören hisse olarak başladı. OYAKÇ , açılışta %5’ten fazla düştü. daha sonra SMRTG, ASUZUVe CCOLA%2 bandında düşüş yaşadı.

Borsa İstanbul genelinde UZERBVe EKSUN tavan fiyattan itibaren süreci görmeye devam ediyor. Doğuş GYO ise taban fiyatından başlayarak en çok düşüş yaşayan hisselerden biri oldu.

Dış piyasalarda Asya endekslerindeki olumlu görünüm haftanın son iş gününde de devam etti. Avrupa piyasasında dün küçük çaplı borsalar olumsuz bir seyir izlerken, DAX, FTSE 100Ve CAC 40gibi büyük ölçekli borsalar

Öte yandan ABD borsaları günü olumlu bir seyirle kapattı. Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endekslerinin yatay hareket ettiği görüldü.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

baskalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu