Haber

Celil Nalçakan, Ölümünden Sonra Oyunculuk Hayatını Kurtaran Kişinin Zeki Alasya Olduğunu Öğrendi

Ünlü oyuncu Celil Nalçakan katıldığı programda oyunculuk serüvenini anlattı. Oyunculuk hayallerinin peşinden gitmesinin önünü açan kişinin Zeki Alasya olduğunu anlattı. İtibar Gençlik, Bursa Bülbülü, Kırmızı Oda ve Kardeşlerim gibi ünlü yapımların sevilen oyuncusu Poyraz Karayel, ‘Benim 13 yılda yapamadıklarımı Zeki Baba 13 saniyede yaptı.’ Sözleriyle Türk sinemasının unutulmaz ismi Zeki Alasya’nın oyuncu olmasına katkı sağladığını dile getirdi. Nalçakan, Zeki Alasya’nın ölümünden çok sonra öğrendiği değerli bir gerçeği de itiraf etti.

Detaylar burada…

Kardeşlerim dizisinin ‘Akif’i Celil Nalçakan, Sibel Arna’nın Youtube programına katıldı. ‘Ne Olursan Ol Rahat Ol’ programına konuk olan Nalçakan, oyunculuk hayatına dair bilinmeyenleri anlattı.

2006 yılında Sıla dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan ve Poyraz Karayel dizisiyle şöhrete kavuşan ünlü oyuncu; Babasının oyuncu olmasına izin vermediğini açıkladı.

Celil Nalçakan, oyunculuk hayaline usta sanatçı Zeki Alasya sayesinde ulaştığını söyledi.

Üniversite yıllarında tiyatro okumaya başlayan Celil Nalçakan, ailesinin tanımadığı TÜRVAK burslu sınavına girdi ve kazandı. Zeki Alasya, Nalçakan’ın oyuncu olmasına izin vermeyen babasını okul merdivenlerinde ikna etti.

Celil Nalçakan, Zeki Alasya ile babası Feridun Bey arasındaki konuşmayı anlatırken, “Benim 13 yılda yapamadıklarımı Zeki Baba 13 saniyede yaptı” dedi. söz konusu.

İşte Celil Nalçakan’ın açıklaması:

Ailemin TÜRVAK bursluluk sınavına girdim ve geçtim. Babam bunu öğrendiğinde beni okuldan almaya geldi. Merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Babama dedim ki: ‘Sn. Feridun, oğlun oyuncu. Eğer izin verirsen bunu şimdi yapacak. Siz de bundan keyif alacaksınız. “Eğer yapmazsan, sen ülkeyi terk ettiğinde o yapacaktır” dedi. Babam hemen ‘Tamam’ dedi. Benim 13 yılda yapamadıklarımı Zeki Baba 13 saniyede yaptı.

Celil Nalçakan, “Keşke izin olsaydı da beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilseydim” dedi. Zeki Alasya’nın ölümünden çok sonra öğrendiği gizli desteğini de itiraf etti.

TÜRVAK bursunun yüzde 50’sinin Türk sinemasının ustası Zeki Alasya tarafından ödendiği ortaya çıktı! Celil Nalçakan bu bilgiyi usta oyuncunun ölümünden yıllar sonra öğrenmişti:

Zeki Alasya’nın vefatından çok sonra öğrendiğim bir gerçek var. Okula %100 burslu olarak kabul edildiğimi sanıyordum. Yüzde 50 burs kazandığım ortaya çıktı. Zeki Baba dedi ki; ‘Yüzde 50’sini ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz.’ Keşke beş saniyeliğine yanına gidip elini öpmeme izin verilseydi.

Programda özel hayatına da değinen Celil Nalçakan, “Sevdiğim kişiye seni seviyorum diyorum, onun ayakkabılarını bağlıyorum.” Sözleriyle gönülleri fethetti. Gelin Nalçakan’ın sevmeyi öğrendiği anne ve babasına dair anısına bir göz atalım.

‘Ne Olursan Ol Rahat Ol’ programında özel hayatı ve ailesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Celil Nalçakan, anne ve babasının ilişkisini anlattı. ‘Babam annemin ayakkabılarını bağlardı.’ Nalçakan, babası da ‘Oğlum, o ayaklar anneni bana getirdi.’ dedi. Sözleriyle annesi ile babası arasındaki sevgi bağına değindi.

Babam anneme hiçbir zaman ‘Seni seviyorum’ demedi ama her zaman onun ayakkabılarını bağladı. Çocukken bunu hiç anlamadım ve hatta biraz utandım. Harika bir adamdır, gençliğinde judo yapmıştır, eğilip ayakkabılarını bağlar. Arkadaşlarım da benimle dalga geçiyor ve ‘Celil’in babasına bakın, yine eğildi’ diyorlar. Bir gün sordum. ‘Baba, bunu neden yapıyorsun’ dedim. Annem kendini tutuyor.’ ‘Oğlum, o ayaklar anneni bana getirdi’ dedi. Peki bu adam ‘seni seviyorum’ derse ne olacak, söylemezse ne olacak? Sevdiğime “Seni seviyorum” diyorum, ayakkabılarını bağlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu