Teknoloji

Death Stranding 2 Resmi Olarak Onaylandı

Ölüm Büküm 2bugünün The Game Awards şovunda resmen duyuruldu. Sony Etkileşimli Eğlencetarafından yayınlanacak olan devam filmi PlayStation 5için geliştirilmektedir.

Yeni Death Stranding aslında uzun süredir konuşulan bir konu. Hatırlayacağınız üzere mayıs ayında Norman Reedus tarafından sahte yapılmış ve Hideo Kojima tarafından mizahi bir dönüş yapılmıştı.

Geçtiğimiz dönemde Kojima, üzerinde çalıştığı yeni oyunu çeşitli afişlerle gündeme getirmiş ve yarattığı gizemle kafaları karıştırmayı başarmıştı. Hatta bu afişlerdeki ilk kişinin Elle Fanning olduğu ortaya çıkarken, ikinci ismin Shioli Kutsuna olduğunu öğrendik.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir poster daha ortaya çıktıktan sonra nihayet yeni oyunun Death Stranding 2 olduğunu gördük. Öyle bile olsa son posterdeki kişinin Fragile (Lea Seydoux) olduğu ilk oyundan belliydi.

Death Stranding 2 Fragmanı İle İlgi Çekti

The Game Awards 2022 sırasında yayınlanan fragman ile Sam Porter Bridges (Norman Reedus) karakteri bir kez daha karşımıza çıktı ve Troy Baker’ın yeniden kadroda yer aldığını öğrendik.

Sahnede bir konuşma yapmayı ihmal etmeyen Kojima, yayınlanan fragmanın birçok ipucu verdiğini ve şimdilik herhangi bir ek detay vermeye hazır olmadığını söyledi. Bu noktada farklı bir telaffuza sahip olan ünlü yönetmen aslında hikayeyi COVID-19’dan önce yazmış. Ancak salgın patlak verdikten sonra tüm hikayeyi sıfırdan aldı.

Devam oyunu şu anda PlayStation 5 için geliştiriliyor olsa da makul bir süre içerisinde PC’ye de çıkacağı şüphesiz. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu