Haber

Erzincan Türkiye’de Silahlı Şiddet Olaylarının En Az Olduğu İl Oldu

2023 ‘Türkiye Silahlı Şiddet Haritası’ raporuna göre Erzincan en az silahlı şiddet olayının yaşandığı il oldu.

2023 Silahlı Şiddet Haritası açıklandı. 2023 ‘Türkiye Silahlı Şiddet Haritası’ raporuna göre, 2023 yılında 3 bin 773 silahlı şiddet olayı yaşanırken, Erzincan 1 olayla son sırada yer aldı. Silahlı şiddet olaylarında bazı illerde ciddi artış yaşanırken, bazı illerde yüzde 30, yüzde 40, yüzde 50 ve hatta yüzde 70’lere varan düşüşler yaşandı.

Erzincan’daki yüzde 92’lik düşüş dikkat çekti. 2023 yılında en çok silahlı şiddet olayının yaşandığı ilk 3 il sırasıyla; İstanbul, Samsun ve Adana olurken; Erzincan, ülkemizde silahlı şiddet olaylarının en az yaşandığı il oldu.

Erzincan Emniyet Müdürü Kenan Kurt, “Erzincan’ımızın bu konudaki başarısı, fazla mesai gözetmeksizin görev yapan Erzincan Emniyet Müdürlüğü personelimizin katkısı kadar, siz değerli Erzincanlı hemşerilerimizin bizlere destekleri kadar önemlidir. Suç ve suçlularla mücadelede hassasiyet ve duyarlılık.”

Polisin sokakta görünürlüğünün artırılmasının önemli olduğunu kaydeden Erzincan Emniyet Müdürü Kenan Kurt, “24 saat çalışan çalışanlarımızı özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Erzincan’da sokaktaki polis sayısını artırdık” dedi. Bunun meyvelerini şu anda alıyoruz. Polisin bölgede hakimiyeti, daha fazla görünürlük, olaylara zamanında ve zamanında müdahale edilmesi.” Hızlı eğitim alabilen, teknolojik imkanları iyi kullanabilen, işçi alabilen, sokaktaki polis sayımızı artırdık. Yaklaşık 2,5 yıl önce çalışmaya başladığımda sokaklardaki polis sayısı neredeyse 5 kat artmıştı. Bu da bize hem kabahatlerin önlenmesi hem de zamanında müdahale açısından avantaj sağlıyor. Esasen, “Erzincan genel olarak kamu düzeni açısından çok iyi bir durumda. İnşallah diğer illerimizde ve ülkemizin her yerinde var olan huzur ve güvenlik ortamının daha da güzelleşeceğine, daha da iyiye ulaşacağına inancımız tamdır.” İçişleri Bakanımızın liderliğinde düzeylerdeyiz” dedi. -ERZİNCAN

altintasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu