Haber

Iğdır’da Hava Sıcaklığı 40 Dereceye Dayandı

Iğdır’da hava sıcaklığı 40 dereceye ulaştı

IĞDIR – Iğdır’da hava sıcaklığının artmasının ardından meteoroloji vatandaşları uyarırken, öğle saatlerinde Iğdır sokakları diğer günlere göre boş kaldı.

Iğdır’da günlerdir etkisini gösteren sıcak hava nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Son bir haftadır sıcak hava 35-40 derece arasında devam ederken, çalışmak zorunda olan vatandaşlar da taraftarların önünde çalışıyor. Iğdır’da spotçuluk yapan Sadık Karayaluk, havaların ısınması nedeniyle buzdolabı ve vantilatör satışlarının arttığını belirterek; “Iğdır’da hava sıcaklığı 38-40 derece arasında. Sıcaktan dolayı şu anda buzdolabı ve vantilatör yok. Iğdır çok sıcak değil. Iğdır’da insanlar genellikle hafta sonları serin olduğu için daha yüksek yerlere çıkıyorlar.” dedi.

Müzik Mağazası yöneticisi Fırat Yaşar, bir hayranın önünde çalıştıklarını belirterek; “Bir haftadır 38 derece fan önünde çalışıyoruz. Bu sıcakta güneş altında, inşaatta çalışan tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar dilerim. Sıcaklardan dolayı çalışamıyoruz. ,soğuk su içmek bile fayda etmiyor.Hafta içi çalışıyoruz hafta sonunu iple çekiyoruz.Hafta sonu için kendimizi yüksek yerlere atalım.Hadi biraz serinleyelim.”

Iğdır’da artan sıcak havaların ardından Meteoroloji 16’ncı Bölge Müdürlüğü vatandaşları güneş çarpmasına karşı uyardı. “Son değerlendirmelere göre bu hafta başından itibaren özellikle Iğdır, Kars ve Ağrı’da mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerine çıkması bekleniyor. Sıcak hava dalgası, kronik hastalıklar nedeniyle yaşlılar ve çocuklar özellikle günün en sıcak saatlerinden ortası olan 11 ile 16 saatleri arasında vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

haberturhal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu