Haber

İsrail’de Netanyahu’nun görevden alınması tartışılıyor

İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’nun görevden alınması konusunda Likud partisi içinde bile tartışmaların olduğu belirtildi.

İsrail’in Channel 13 televizyonunun haberine göre, Gazze savaşıyla birlikte Başbakan Netanyahu’nun geleceği Likud Partisi’ne bağlı bakanlar ve milletvekilleri arasında tartışılmaya başlandı.

Likud üyesi bakanlar ve milletvekillerinin, Netanyahu’dan güven oyu alarak başbakanlıktan alınmasını ve yeni bir liderle yola devam edilmesini görüştüğü bildirildi. Bu konunun muhalefet liderleri tarafından istişare edilmeye başlanmasının da durumun ciddiyetini gösterdiğine dikkat çekildi.

Haberde ayrıca Likud milletvekillerinin neden böyle bir tavır aldığına da değinilerek, Netanyahu’nun bir sonraki seçimlerde partinin başında kalması ve mağlup olması durumunda söz konusu milletvekillerinin birçoğunun artık parti olamayacakları öngörüsüyle hareket ettiği belirtildi. siyasal sistemin önemli bir parçasıdır.

Haberde, bir grup milletvekilinin Gazze’deki savaşın sona ermesinin ardından güven oylaması yönünde adım atılması ihtimalini araştırdığı belirtildi.

Haberde, böyle bir durumda hükümetin başına seçimlerde aday olmayacak Likud’dan önemli bir ismin getirilmesinin beklendiği belirtilirken, bu durum Netanyahu’nun yapacağı gibi “karmaşık bir siyasi adım” olarak nitelendirildi. Bu girişimi önlemek için yeterli zamanınız var.

İsrail’de son kamuoyu yoklamaları Netanyahu ve Likud Partisi’nin güç kaybettiğini, Ulusal Birlik Partisi ve lideri Benny Gantz’ın ise yükselişte olduğunu gösteriyor.

mucurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu