Yaşam

Kızılcık Şerbeti dizisinde imam nikahı kıydırılırken, seyirciler bu sahneye tepki gösterdi.

Başrollerini Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Settar Tanrıöğen ve Ceren Karakoç’un paylaştığı Kızılcık Şerbeti, dün akşam 16. bölümüyle ekrana geldi. Nursema’nın imamla zorla evlendirildiği sahne diziye damgasını vurdu.

NURSEMA ZORUNLU İMAM DÜĞÜNÜ OLDU

Kızılcık Şerbeti’nin dün akşam yayınlanan bölümünde Nursema, ailesinin onaylamadığı sevgilisi Umut ile kaçmaya hazırlandı. Nursema evden çıkarken arkasında kardeşlerini ve annesini görünce şok oldu.

Abdullah ise kızını arkadaşının hiç tanımadığı oğluyla evlendirmek için bir öğretmeni konuta davet eder. Ailesinin zorlamasıyla evine dönen Nursema, salonda kendisini bekleyen cami hocası ve müstakbel eşini görünce büyük bir yıkım yaşadı. Nursema, ailesinin zorlamasıyla tanımadığı bir adam tarafından bir imamla evlendirildi.

SAHNEDE TEPKİ SÜRÜYOR

Dizideki sahne kısa sürede Twitter’ın gündemine oturdu. Nursema’yı canlandıran Ceren Karakoç, oyunculuk performansıyla alkış aldı ve dizi tepki çekti. Sahnenin dini bedel ödemeye uygun olmadığını söyleyen kullanıcılar, “Senaryolarınızı gözden geçirin. İslam taassubu yapıyorsunuz” ve “Bizim örf ve adetlerimize bilinçaltından iftira atılıyor” yorumlarını yaptı.

İşte o sahne için yapılan yorumlar…

haberyenicaga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu