Haber

Sanatçıların zehirli tepkileri üzerine İnce geri adım attı: Çok yol kat ettik, özür dileriz

100 bin imza tarihini aşarak cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleşen Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında kendisine destek vermeyen ünlü isimler için tartışma yaratan sözler kullandı. İnce, “Cam köşkte oturanlar, cam köşkten çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturduğu yerden bana tweet atan sözde sanatçılar… Bunları gördünüz mü? Bu zorlukları gördünüz mü?” söz konusu.

İNCE’DEN YENİ PAYLAŞIM

“Sözde sanatçı” ifadesiyle tepkilerin odağı haline gelen Muharrem İnce yeni bir açıklama yaptı. Çok saldırıya uğradıklarını söyleyen İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda özür diledi.

“BİZE ÇOK SAHİP OLDUK”

İnce, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “John Steinbeck, ‘Bir insanın dengesini kaybedip sonra normal davranmasını bekleyemezsiniz.’ Çok darbe aldık. Normalde kullanmadığım bir kelime olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçı” şeklinde bir kelime çıktı.

“ÜLKEMİN TÜM SANATÇILARINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Bu işi devralan değerli ustalarımızın olduğunu görünce üzüldüm. Bu ifadeden dolayı siz değerli sanatçılarımızı bırakın ülkemin tüm sanatçılarından özür diliyorum. Ne söylerlerse söylesinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların kafamızda bir yeri var.”

“100 BİN İMZA BULDUĞUNDA İSTENİYOR”

Muharrem İnce’yi Genco Erkal, Gonca Vuslateri ve Gökhan Özoğuz’dan sert sözlerle eleştirmişti. Genco Erkal, “100 bin imza bulunca başı dönen ve ‘sanatçı pisliği’ diyen bu beyefendiye ne diyeceğiz?” dedi.

“ALLAH OLUMLU BAKTIĞIM GÜNLERİMİ KORUSUN”

Gonca Vuslateri ise “Muharrem İnce’ye olumlu baktığım günlere Allah lanet etsin” dedi. kelimeleri kullanmıştı.

“HİÇBİR ATATÜRK ÇOCUKLARI SİZE OY VERMEZ”

Gökhan Özoğuz, şunları söyledi: “Muharrem İnce Bey, siz ve devamsız partiniz bir projesiniz ve bunu hepimiz her gün biliyoruz. Toplanan imzaları hangi taraftan, ne amaçla topladığınız da belli. Atatürk bu ülkede sana oy verecek!”

catalpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu