Haber

Seçim sürecinde sessiz kalan Alaattin Çakıcı ikinci tur için devrede

Organize suç örgütüyle anlaşma kararı alan Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ikinci tür seçimler için oy vermesini istedi.

Türkiye, tarihinin en kritik seçimlerinden biri için geçtiğimiz Pazar günü sandık başına gitti ve hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince yarış ikinci tura kaldı.

TBMM’den AK Parti ve MHP’nin affı ile cezaevinden çıkan Çakıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Çakıcı’nın seçim sürecindeki sessizliği,’ B Bu seçim sürecinde süreçle ilgili herhangi bir yazı yazmadım. Muhalefet devlet başkanımızı ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni eleştirmesin diye bir yazı yazmadım.sözleriyle açıkladı.

Çakıcı, paylaşımına şöyle devam etti: “Milletimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a 5 yıl daha ihtiyacı var. 28 Mayıs’ta Türk milletini baypas etmek isteyen yurtiçi ve yurtdışındaki şer odaklarını şok edelim.”

Çakıcı, uzun yıllardır cezaevinde olduğunu ve tahliye sonrası Türkiye’deki değişimin kendisini şaşırttığını da vurguladı.

Çakıcı’nın AK Parti’nin dönem icraatlarına ilişkin açıklamasının öne çıkan kısmı şöyle:

Hapisten çıktıktan sonra ülkemi dolaştığımda hep şoktaydım. Türkiye bir karayolları ağı, barajlar, tüneller, havaalanları, deniz limanları, Avrasya tüneli, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, 18 Mart Çanakkale köprüsü ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki orta seviye köprü ve viyadükler, şehir hastaneleri, savaş gemileri, denizaltılar, insansız hava araçları ve uçak gemileri gibi dev projeler tamamlandı. Yukarıda da belirttiğim gibi savunma sanayi yerlileştirme oranını yüzde 20’den yüzde 80’lere görünce şoklar yaşadım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu