Haber

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Trabzon’daki festival programında konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattını 26 Nisan’da, Akkuyu Nükleer Santrali’ni 27 Nisan’da hizmete açacağız. Sinop’taki nükleer santralimizi en kısa sürede hizmete açacağız. 14 Mayıs’ın Türkiye’ye yıllarca neden nükleer santral yaptırmadığını sorgulamak için önemli bir gün.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayram programına katılan Bakan Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada vatandaşların bayramını kutladı.

Karaismailoğlu, Türkiye’de son 20 yılda büyük bir gelişme ve dönüşüm yaşandığına vurgu yaparak, “14 Mayıs, 2053 ve 2071’in planlarını yapan Türkiye için bu istikrar sürecinin devamı için bir dönüm noktasıdır. muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak ve dünyanın önde gelen ülkesi olmak. dedi.

Karaismailoğlu, Türkiye ne zaman ilerlemeye başlasa engellenmeye çalışıldığını belirtti.

“Ne zaman dik yürümeye başlasak arkamızdan birileri bizi vurmaya çalıştı. En basit tabirle Gezi olayları. Asılsız çalışmalar neticesinde ortalığı karıştırdılar. Türkiye’yi karıştırmak isteyen güçler ortaya çıktı. Gezi olayları neticesinde İstanbul Havalimanı’nı, Kuzey Marmara Otoyolu’nu, Avrasya’yı siz yapmayacaksınız, Tünel’i siz yapmayacaksınız, zihniyet asla değişmez, bugün karşı karşıya olduğumuz Gezi olayları ve ittifak da öyle. Bugün yapılmasın dedikleri İstanbul Havalimanı önümüzdeki günlerde 200 milyonuncu yolcuyu ağırlayacak.Her gün 1400 uçuşa ev sahipliği yapıyor.Her gün 230 bin yolcuya hizmet veriyor.Yavuz “Sultan Selim Köprüsü her gün 140 bin kişiye hizmet veriyor. . Perşembe günü Osman Gazi Köprüsü’nden 73 bin araç geçti.”

“Bu bir görüş sorunu.”

Türkiye’nin 20 yılda sağlanan istikrar süreciyle artık 50 yıllık, 100 yıllık planlar yapan bir ülke olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, “Hint Okyanusu’ndan, Basra Körfezi’nden, Irak’ın Faw Limanı’ndan, Habur’dan Trabzon’a ulaşacak transit. “Karayolları ve demiryollarından bahsediyoruz. Bu bir görme sorunudur. Bu kadar vizyonsuz olanlar bunu yapamaz. Sabiha Gökçen Havalimanı yerine Tuz Gölü’ne alabalık çiftliği yapılsın diyen zihniyet bunu yapacak mı?”

Muhalefeti eleştiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bütün düşmanları bize karşı ittifakta birleşmiş durumda. Adeta Türkiye’yi karıştırmaya talipler. Siz onların destekçileri PKK’ya, FETÖ’ye bakın. Türkiye düşmanları, Millet İttifakı’nı iktidara getirmeye çalışıyor. Ne olacak?” Geldiklerinde mi yapacaklar Türkiye’yi karıştıracaklar Dağdaki terörist parmakla işaret ediyor Millet “O parmağı kırmaya hazır mısınız? O parmağı kırmaya hazır mısın? Bu vatan milletin sorunudur. 20 yıldır bu ülkede inanç ve barış var. Terörden çok çektik. Her köyde, her evde şehidimiz var. Trabzonlular vatanına aşık insanlardır. Vatan ve gerisi detay. Ayrıca,” “Yaşam ideolojimiz, devletimize ve milletimize hayırlı evlatlar olmaktır. Bu bizim hayat mottomuz. Birincisi devlet vatanımıza ve milletimize hizmet etmektir.”

Yapılan yatırımlara değinen Karaismailoğlu, “Trabzon Limanı’nı Basra Körfezi’nden birbirine bağlıyoruz. Kuzey Anadolu Otoyolu ile kuzeyden güneye, doğudan batıya karayolu ve demiryolları ile Pekin’den Londra’ya kadar Türkiye’nin en büyük limanıdır. dünyanın merkezi.” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın yeni İpek Yolu’nu inşa ediyoruz”

Karaismailoğlu, Trabzon’un uluslararası koridorun başında yer alacağını belirterek, “Altyapının tamamı oluşturuldu. Trabzon-Habur Otoyolu ve Basra Körfezi’ne uzanan hattın önemli bir parçası. Yapbozları yerlerine koyuyoruz. Bittiğinde dünyanın yeni İpek Yolu’nu yapıyoruz. “Merkezinde, başında ve sonunda Trabzon var. Bu kalkınma yolu dediğimiz yolla Türkiye, Trabzon’dan Avrupa’ya, Akdeniz’e, Kafkasya’ya ve Karadeniz’e açılacaktır.” dedi.

14,5 kilometre uzunluğuyla Avrupa’nın en uzun tünelini açacağız.

Önümüzdeki günlerde açılacak projelere de değinen Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Sınırını 26 Nisan’da, Akkuyu Nükleer Santrali’ni 27 Nisan’da hizmete açacağız. Sinop’taki nükleer santralimizi de en kısa sürede hizmete açacağız. 14 Mayıs, nedenini sorgulamak için değerli bir zaman.” yıllardır Türkiye’ye nükleer santral yapmadılar 28 Nisan’da Adana’da olacağız 3 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızla Zigana Tüneli’ni açacağız Dünyanın en büyük mega projelerinden biri Dünyanın en büyük mega projelerinden biri En uzun tüneli açacağız 14,5 kilometrelik uzunluğuyla Avrupa’da.”

Karaismailoğlu, Trabzon’da yapılacak 43 kilometrelik Güney Çevre Yolu’nun temelinin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda törenle atılacağını hatırlattı.

Trabzon’a dünyanın en özel havalimanlarından birini inşa edeceklerini belirten Karaismailoğlu, “3 milyon metrekarelik dolgu alanı üzerinde 70 bin metrekarelik terminali ile yılda 15 milyon yolcuya hizmet verecek. 3 bin 250 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğindeki pisti, en özel tasarımlarıyla dünyanın en özel havalimanlarından biri. İnşaatına bu yıl içinde başlamayı planladık.” söz konusu.

Karaismailolu, havalimanının inşası sırasında mevcut havalimanının işletmesine devam edileceğini bildirdi.

Erzincan-Trabzon demiryolunun yıllardır konuşulduğunu hatırlatan Karaismailoğlu, “Ankara-Sivas hattında Delice’den Çorum ve Samsun’a kadar olan kesimleri tamamladık. Samsun’dan Sarp’a kadar 560 kilometrelik yolumuzu da programladık. En kısa sürede başlayacağız” dedi. sözlerini kullandı.

Muhalefeti eleştiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Yedi parti bir araya geldi. Aday oldukları kişiye ‘kazanamazsınız’ diyerek kazanamadıkları adayı aday gösterdiler. Daha sonra Kılıçdaroğlu aday olunca hanım masadan kalktı. ‘Kumar oynamak’ dedi. 72 saat sonra o masaya döndüler, bir hanımın başını döverek taleplerini kabul ettirdiler, hanım sustu, seçimin bitmesini bekledi, peki ya güç nerede? Bu 14 Mayıs’ın hesabını sormak için işte büyük bir fırsat. Türkiye’yi karıştırmak isteyen partilere en büyük sesi Trabzon vermeli. Bu ülke öyle kolay kazanılmadı, çok bedeller ödedik.”

Trabzon’da yapılacak yatırımlara değinen Bakan Karaismailoğlu, “Doğaya ve doğasına zarar vermeden buranın değerlerini daha da ileriye taşıyacak şekilde her departmana yatırım yapacağız. -Ticaret Trabzon’da çok önemli bir yatırımı başlatacak.Yüzlerce çocuğumuza istihdam oluşturacak.Ardından gelecek.” dedi.

Trabzon’da hafif raylı sistem projelendirdiklerini kaydeden Karaismailoğlu, “Akçabat Şehir Hastanesi, Stadyum’dan Kahramanmaraş Caddesi’ne ve meydana gelecek olan 1’inci etabın inşaatına da Bakanlığımızla ortaklaşa önümüzdeki günlerde başlayacağız. 3 yıl içinde Trabzon’a getirin, kimse merak etmesin.” sözlerini kullandı. ???????

haber-bozdogan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu