Haber

Ümit Özdağ’dan bilinmeyen protokol açıklaması: ‘Akşener’ ipucu!

Ümit Özdağ, ortada Kılıçdaroğlu ile ikili protokol imzalandığını, MİT Başkanlığı ile bazı bakanlıkların Zafer Partisi’ne devredilmesi konusunda mutabık kalındığını söyledi. Muhalefet bu iddiayı yalanlarken, Kılıçdaroğlu dün akşam katıldığı canlı yayında Özdağ’ı doğruladı. Kılıçdaroğlu, taahhüt edilen yetkililer hakkında yorum yapmadı.

CHP Genel Başkanı’nın açıklamasının ardından Millet İttifakı’ndan birçok isim Kılıçdaroğlu’nu çok sert eleştirdi. Protokolden yeni haberdar olan siyasetçiler, Kılıçdaroğlu’na verdikleri takviyeden dolayı üzüntülerini dile getirdiler.

AKŞENER’İN SÖZLERİ HATIRLANDI

Bunun üzerine Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasında seçim öncesi imzalanan protokolle ilgili söylediklerini diğer başkanlar ve kamuoyu ile paylaştı. Özdağ, paylaşımına şu notu düştü:

Zafer Partisi-CHP protokolünün içeriğinden haberdar olmadığını söyleyen İYİ Parti, Gelecek ve DEVA Partileri üyeleri dikkatle dinlesin. Akşener: ‘Sn. Kılıçdaroğlu’nun yetkisi vardı, o yetkisini yerine getirdi. Hayırlı olsun…” dedi. Sayın Kılıçdaroğlu bana kendisinin de yetkili olduğunu söyledi.”

“KONU KAPANDI”

Bakın Akşener bakanlık dağılımı ve Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı olması için ne diyor: ‘İki partiden ayrı seçime girdik. Alınan oylara ve milletvekili sayısına göre seçimden sonra önce CHP sonra İYİ Parti bu konuda atama yapacak. Ona saygı duyuyorum…’ Konu kapanmıştır.“

haberelmali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu