Haber

Urfa’da Akşener: Meral’e bir oy, Kemal’e bir oy

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Urfa’da seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Urfalıların da katıldığı açılışta konuşan Akşener, hırsızlık ve yolsuzluğa son vereceklerini belirterek, “İYİ Parti’ye ve Kılıçdaroğlu Bey’e 1’er oy istiyorum. Bir oy Meral’e bir oy Kemal için.”

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

HIRSIZLIĞI, YOLSUZLUĞU BİTİRECEĞİZ: Şanlıurfalılar, Hz. Adem’in hikayesini biliyorlar. Haram’a el atarsan, görgü ve ahlakın bozulur. Buradan çiftçi kardeşlerimden birini kürsüye çıkardı ve yaşadığı sorunları anlattı. Pandemi döneminde gıdanın, tarımın bir beka sorunu olduğunu öğrendik. Peki tarım için her türlü teşvikin verilmesi gereken yer Şanlıurfa değil mi? Çiftçinin tarlasını sulaması gerekmez mi? Bunu bitireceğiz. Türkiye’deki hırsızlığı ve yolsuzluğu bitireceğiz. Bunlar gelirse sosyal yardımlar biter diyorlar. Haydi, sosyal devlet olmak bir görevdir.

DOĞALGAZ İÇİN ÖDEME YAPILAN VATANDAŞ: Mansur Yavaş, Ankara’da aday gösterildi. Sosyal yardımlar bitecek dediler. Mansur Bey elindeki kolilerle yardım etmek yerine onlara kart verdi. Öğrenciler için bir destek oldu. Vatandaşınız kışın doğal gazın parasını ödedi. Daha çok sosyal yardım yaptı. Hanımlarımıza sesleniyorum, ikametgah hanımları için ödenek yaşını 60’a indireceğiz ve siz daha da rahat edeceksiniz.

100 GENÇTEN 12’Sİ İŞSİZ: Şanlıurfa’da yaşayan her 100 gençten 12’si işsiz. Tarımın merkezi olan ve Türkiye’yi besleyen bu şehrin Türkiye’deki payı ise 81. sırada. Yoksulluktan kurtulmak mümkün mü, iş bulmak mümkün mü? Tabii ki hayır. İktidara gelir gelmez 1 ayda 100 bin öğretmen atayacağız. Şanlıurfa’da sel oldu ama yaralar iyileşmedi.

BİR OY MERAL’E, BİR OY KEMAL’E: İYİ Parti’ye ve Sayın Kılıçdaroğlu’na 1’er oy istiyorum. Meral’e bir oy, Kemal’e bir oy. Gerçekten savaşa gitmiyoruz. Seçime gidiyoruz. Herkesi tartın, o tartı sonucunda kime inanıyorsanız ona oy verin. 14 Mayıs’ta vereceğiniz oylarla umarım gencin, yaşlının ve haksızlığa uğrayanın analizi netleşir. İnşallah bu sorunları çözeceğiz. (HABER MERKEZİ)

tomarzahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu