Teknoloji

vivo V40, 80W Hızlı Şarjla Geldi: Kutudan Şarj Aleti Çıkmıyor

vivo’nun en son akıllı telefonu, 80W gibi etkileyici bir hızlı şarj özelliğine sahip ancak burada küçük bir sorun göze çarpıyor: kutudan şarj aleti çıkmıyor ve ayrı olarak satın alınması gerekiyor. Son dönemde sık gördüğümüz şarj cihazını ayrı satma furyasına vivo da V40 ile katılmış gözüküyor. 

Çinli üreticiler başlangıçta şarj cihazlarını kaldırma konusunda ilk başlarda tereddüt etmişti. Bunun nedeni ise Çinli firmaların hızlı şarj teknolojisi konusunda öncü konumda bulunması. Bu firmaların kullandığı hızlı şarj teknolojileri de özel şarj cihazlarına ihtiyaç duyuyor. 

vivo S19, vivo V40 oldu

Aslında vivo V40, Çin’de satılan S19 ile aynı özelliklere sahip. Her iki telefon da 80W hızlı şarj desteği sunuyor. Öte yandan Çin versiyonunda temel model olan 8GB+256GB versiyonda kutudan kılıf da çıkarken global versiyonda kılıf da bulunmuyor. Bir başka dikkat çeken nokta ise V40’ın 500 mAh daha düşük bir batarya kapasitesine sahip olması. 

vivo V40 5G, Snapdragon 7 Gen 3 yonga setine, LPDDR4X RAM ve UFS 2.2 depolama birimine sahip. Bu modelin 8GB+256GB ve 12GB+512GB’lık iki farklı versiyonla satışta olacak. 1.5K çözünürlüğe sahip olan 6,78 inç 120 Hz AMOLED ekrana sahip olan akıllı telefonda 50 MP’lik iki kamera ve e-SIM desteği de bulunacak. Telefonun çıkışı ise Temmuz 2024’te olacak.

sariyahsi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu