Ekonomi

Atlassian Hisseleri TEAM24 Konferansında Sunulan Olumlu Görünümün Ardından Yükseldi

TEAM24 etkinliğinde, Atlassian (TEAM) uzun vadede gelir artışı için olumlu bir tahmin açıkladı ve bu da Perşembe günü hisse senedi fiyatında bir artışa yol açtı.

Şu anda, şirketin hisse senedi %2,8 oranında yükseldi ve işlem seansının başlarında 182,77$’lık bir zirveye ulaşarak 177,62$’dan fiyatlanıyor.

Atlassian, önümüzdeki üç yıl için gelirleri için %20’nin üzerinde bir yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) öngördü. BMO Capital’in analistleri, Atlassian yöneticilerinin etkinlik sırasında büyüme oranının “üzerinde” kısmını birçok kez vurguladıklarını belirtti. Ayrıca, yöneticiler önümüzdeki beş yıl içinde 10 milyar doları aşan yıllık gelir elde etme hedefini de tartıştılar.

Firma, “Atlassian TEAM24’te, uzun vadede gelir artışı için olumlu bir tahmin de dahil olmak üzere çok sayıda önemli finansal ayrıntı sundu” dedi. “TEAM’in hala kendini kanıtladığına inanmamıza rağmen, bulut net gelir tutma (NRR) gibi gelir artışı potansiyelini destekleyen hedefleri ve finansal bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra biraz daha iyimseriz” diye eklediler.

Öte yandan Wolfe Research analistleri, büyüme ve yapay zeka tartışmaları hakkında genel görüşler beklediklerini, ancak TEAM’in Copilot gibi son derece yenilikçi bir yapay zeka uygulaması sergileyeceğini öngörmediklerini paylaştı. Ayrıca, gelir için kapsamlı CAGR tahmini ve şirket tarafından sağlanan beş yıllık gelir görünümü de onları şaşırttı.

Wolfe Research, “Genel olarak uzun vadeli kesin hedefler belirlemeyi desteklemesek de, hesaplamalar tartışılmaz ve TEAM planlarını gerçekleştirirse (ki bu hala belirsiz), 27’lik bir fiyat-serbest nakit akışı (FCF) katsayısı ile önemli kazançlar elde etme potansiyeli var” yorumunda bulundu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen hüküm ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu