Haber

Kocaeli SGK İl Müdürü İsmail Ünlü’den Askon Kocaeli Şubesine Ziyaret

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kocaeli Şube Başkanı Fatih Işık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli SGK İl Müdürü İsmail Ünlü ve beraberindeki heyeti şube binalarında ağırlayarak, “7440 Sayılı Yeniden Yapılanma Hakkında Kanun” konulu faydalı sunumunu dinlediler. Bazı Alacakların Kapsamındadır”.

Oldukça verimli geçen sunumda SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, 6999 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’da yapılan değişiklikle başvuru ve beyan sürelerinin 30.06.2023 tarihine, ilk taksit ödeme sürelerinin ise 31.07.2023 tarihine kadar uzatıldığını belirtti. 7440 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile. belirtilmiş.

İsmail Ünlü toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Sosyal güvenlik bilincini artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin en değerli sorunlarının ortasında kayıt dışı istihdam yer almaktadır. Kocaeli nüfusunun yüzde 98,71’i sosyal güvenlik kapsamında. Kapsam dışı kalanların sayısı ise 26 bin 133. TÜİK verilerine göre Kocaeli’nin kayıt dışı istihdam oranı yüzde 22,25. Bu oran türkiye Ortalamanın altında olmasına rağmen yine de bizim için çok değerli. Bu sayıyı azaltmak için verdiğimiz mücadelede siz iş insanlarımızın güçlenmesinin bizler için çok değerli ve anlamlı olduğunu belirtmek isterim.”

ASKON Kocaeli şubesi olarak bu sayının düşürülmesi için ortak çalışma yapılması kararlaştırıldı. Ardından üyelerin sorularını yanıtlayan İsmail Ünlü, Devlet Teşvikleri hakkında kısa bilgiler verdi.

Programın ardından ASKON Kocaeli Şube Başkanı Fatih Işık ve Yönetimi, İsmail Ünlü ve heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cildirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu